HELP - auto netopí

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

dusbaj

HELP - auto netopí

Příspěvek od dusbaj »

Mam Putno r.v. 98. mam ho tretim rokem a mam takovy pocit ze italove nevedi co je zima. Jakmile teplota venku dosahuje kolem nuly a min ukazatel teploty se dostane tak max. na tretinu a samozrejme my v aute mrznem... jake jsou vase skusenosti. DIk.
Reklama
 

mif
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 06 říj 2005, 22:36
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mif »

Ja mam punto 97 a myslim, ze to topi dost, ale za hodne dlouho. obvykle jsem uz v praci kdyz to zacne topit :P
Fiat Punto 60sx
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

jj, nez to zacne poradne "fajrovat" tak to trva ale ja jinak nemam s topenim problem. mam r.v.96
a mozna to bude taky tim ze v zime moc nejezdim. :lol: ale kdyz jo tak to trochu trva jinak pak to "vali". ted si nekdy i otviram okynko jeste , pac to topi moc :D 8)
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Brava kúri super.Tomu autu je jedno ci je -5 či -30 a stále sa zohreje .Ručička sa furt dostane presne do stredu. :roll:
dusbaj

termostat

Příspěvek od dusbaj »

Mas termostat v haji, na 90 %, ja mam 55, tak rucicka nie je ale nekurilo, bol termostat odpisany a uz kuri a pomerne skoro
Mako
Fiaťák
Příspěvky: 109
Registrován: 29 zář 2005, 12:26
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Mako »

mám TD 93 a po vymene termostatu tomy jak dabel. :twisted:
cz833648
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 28 říj 2005, 15:40
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cz833648 »

Mam 1,2 98' a teplotu mam v jedne tretine. Jakmile stojim trosku dyl tak to stoupne na pulku a stoji. Pri rozjezdu to zase spadne na tu tretinu. Je to v normalu?
Take mi ted posledni dobou zacina ventilator na chladici vrnet a stale nevim o co. Divne to rezonuje. Kdyz vypnu motor a roztocim ten ventilator, tak o nic nedrhne. Sem z toho v pasti. Pls poradte
PulMiloš
Znalec
Příspěvky: 730
Registrován: 20 zář 2005, 20:47
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PulMiloš »

No já mám taky 1,2 konec 98 a s tou teplotou to mám stejný - zhruba v jedný třetině :roll:
dusbaj

termostat

Příspěvek od dusbaj »

no jako clovek polozici otazku jsem mozna zapomel sdelit ze termostat se menil za vadny ktery prehrival.... nez seten pred tim pokazil tak se mi taky zdalo ze mu to dlouho trva nez se zahreje a stejne nedosahoval pulku teplomeru jak je to obvykle u jinych aut.
FINGAZ

Příspěvek od FINGAZ »

Kaufik píše:tak doproučuju vytáhnout položit do rendlíku s vodou a celý to postavit na plotýnku a vodů ohřívat a hládat kdy termostat otvírá.

Další možnost že jste zapomněli odvzdušnit topení :-))))))))
ako sa odvzdusnuje to "topeni" ?? :) ja som tuto zimu vimienal kvapalinu
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: topeni vrs. chlazeni

Příspěvek od poitromasoni »

dusbaj píše:Mam Putno r.v. 98. mam ho tretim rokem a mam takovy pocit ze italove nevedi co je zima. Jakmile teplota venku dosahuje kolem nuly a min ukazatel teploty se dostane tak max. na tretinu a samozrejme my v aute mrznem... jake jsou vase skusenosti. DIk.
mam punto a topi skvele pokud neni-15 kdyz je kolem 0 tak mi staci ventilator na poloze 1
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
Stanley

stale sviti kontrolka prehřátí

Příspěvek od Stanley »

mam proble mam Punto 1.1i rok 99 na palubce nemam rucicku ale stale mi ted svíti cervena kontrolka prehratí...zkousel jsem odvzusnit a nic, zkusil jsem vymenit termostat a nic, zkousel jsem cidlo teploty a nic...vetrak na chladici funguje...emulze neni...stvrdle hadice taky ne...poradte prosim...

jo a take jsem se chtel zeptat jestli jexistuje nejaky navod (jako napr u Opel Corsa) kontrola pres ridici jednotku...tím vypípavanim na palubce apod.

diky
Solda
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 28 lis 2005, 23:23
Bydliště: Brandejs

Příspěvek od Solda »

Mě také přijde že se ručička nedostane na normál,ale když tomu dávám trochu větší vix tak je to v poho. :lol:
Solda
Kája
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 29 lis 2005, 14:06

vix

Příspěvek od Kája »

Ty dáváš studenýmu dieslu vix?? Mě se to zahřeje rychleji, když jedu do kopce, ale nevytáčím to. Tak 2,2 tis otáček. To pak stačí 4 km a ručička teploty se trochu pohne. Ale jinak 8 km a stále leží.
Mako
Fiaťák
Příspěvky: 109
Registrován: 29 zář 2005, 12:26
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Mako »

ja mam taky TD a do prace to mam presne 8km a vytacim ho max do 2,5tis a po tech 8km je motor zahraty skoro na max. A to jedu rovinky a z kopce. Ale ja mam novy termostat, pri starem to taky trvalo o hodne dyl.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“