Koupím Punto Mk II - Důležité sdělení, prosím o radu!

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Tugendhat
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 08 bře 2012, 07:54
Bydliště: Praha

Koupím Punto Mk II - Důležité sdělení, prosím o radu!

Příspěvek od Tugendhat »

Zdarec klubáci,

rád bych koupil Fiat Punto MK II rok 2000-2002. Mám zájem pouze o super kousek, nejlépe koupený v ČR jako nový s doložitelnou historií. Hodně si lpím na technickém stavu.

A teď jsem se chtěl, jako laik zeptat:

1) Co doporučujete za motorizaci? Slyšel jsem, že nejlepší volba je 1.2? Ale nic konkrétnějšího k tomu nevím. Jsou nějaké obecné limity nájezdu, kdy něco konkrétního odchází?
2) Jak je to s povětstnou poruchovostí elektrických částí?
3) Na co si dát při výběru auta pozor? Jsou nějaké specifické často vyskytované poruchy pro tohle auto?


Budu rád i za případné nabídky do SZ.

Díky.
Naposledy upravil(a) Tugendhat dne 26 led 2013, 12:57, celkem upraveno 1 x.
Je: Mazel
Bude: Marea Weekend
Bylo: Punto MK II 2002

Koupím Fiata - http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=28&t=21501
Reklama
 

kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupím Punto Mk II rady, tipy...

Příspěvek od kejml »

Motorizace jakýkoli benzín mimo 1.8. To je sportovní verze, proč by si to někdo kupoval aby jezdil v klobouku, žejo...
Ten motor sám o sobě není příliš povedený, trpí vysokou spotřebou i oleje. Viz třeba http://www.stilo.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatní benzíny jsou jednoduché konstrukce = je tam málo součástek, které se mohou podělat.
Z těch dražších věcí u prvních ročníků odchází řídící jednotka (gugluj porucha IAW59F). Nová se dá koupit za 7.000,- montáž i oživení není složité.
Přes diagnostiku se dá zjistit, jestli je v autě už spolehlivá generace ŘJ, nebo když má auto historii, dozvíš se to.

Naftu jedině JTD, počítej s vysokým nájezdem, nebo se stočeným tachometrem. Nebo se zázrakem :wink:
JTD je složitější - vstřikovače, čerpadlo, váha vzduchu, čidla... Může se toho podělat víc.
Citlivější na kvalitu paliva, na provoz za studena...
Ekonomicky smysluplné až při velkém nájezdu.

Hodně štěstí při nákupu ojetého italského vozu! :mrgreen:
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Tugendhat
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 08 bře 2012, 07:54
Bydliště: Praha

Re: Koupím Punto Mk II rady, tipy...

Příspěvek od Tugendhat »

Díky moc za reakci. Abych to trochu rozvinul. Počítám s drobnějšími nájezdy, případně jízdami mimo Prahu. Nic kloudného. Mám velké auto s vysokým obsahem - mazlík. Tohle chci spíš na přískoky. Ale stačila by 1.2, teď je otázka kterou verzi? Jestli by stačila 44kW nebo tu silnější? Pěkné Punto chci z toho důvodu, že u mě se má každé autí, jak v bavlnce, tady by to nebylo jiné, proto nechci žádný "klump", ale zachovalý kus, kdy budu moci pokračovat v péči a zároveň jezdit. Ato bude stát v garáži a bude se s ním jezdit slušně. Měl jsem v minulosti, jako small car například Fabii 1.4 MPi se kterou jsem nebyl moc spokojený. Proto bych chtěl tohle Punto.

Každopádně děkuji!
Je: Mazel
Bude: Marea Weekend
Bylo: Punto MK II 2002

Koupím Fiata - http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=28&t=21501
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupím Punto Mk II rady, tipy...

Příspěvek od kejml »

Základ je si udělat 2-3 testovací jízdy s každou motorizací, než koupíš.
Po 4-6 vzorcích už bezpečně poznáš, jaké auto určitě nechceš.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Uživatelský avatar
ferokulda
Fiaťák
Příspěvky: 125
Registrován: 20 srp 2012, 00:27

Re: Koupím Punto Mk II rady, tipy...

Příspěvek od ferokulda »

Škoda, že ses neozval dřív, to tu bobas prodával hezkej kousek (zde). Já jsem tu před koupí dával vpodstatě stejné dotazy jako ty, koukni do vlákna (zde). Nakonec jsem koupil v hezkém stavu a jsem spíše rád, že je z Itálie, neb tam se nesolí a podvozek je skutečně jako nový. Z motorizace bych doporučil 1,2 8V. Buď trpělivý a hledej, nějaké určitě najdeš.
Fiat Punto II, 1.2 8V, 44kW, r.v. 11/2001
Tugendhat
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 08 bře 2012, 07:54
Bydliště: Praha

Re: Koupím Punto Mk II rady, tipy...

Příspěvek od Tugendhat »

Díky kluci! Toho červeného Punta je škoda, u mě by se mělo, jak v bavlnce. Samo, že jsem na něj hned koukal, bohužel pro mě je pryč. Snad se něco pěkného objeví. Díky za tip!
Je: Mazel
Bude: Marea Weekend
Bylo: Punto MK II 2002

Koupím Fiata - http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=28&t=21501
Tugendhat
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 08 bře 2012, 07:54
Bydliště: Praha

Re: Koupím Punto Mk II rady, tipy...

Příspěvek od Tugendhat »

Tak jsem to pročítal a ideálně asi volba 1.2 8-mi ventil. Jinak s výškou si taky hlavu nelámu, mám 199cm a vím, že se vejdu :mrgreen: . Teď ještě sehnat nějaký pěkný kousek. Chci ho hlavně kvůli spotřebě a dobré ovladatelnosti ve městě a navíc se i i líbí :D .
Je: Mazel
Bude: Marea Weekend
Bylo: Punto MK II 2002

Koupím Fiata - http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=28&t=21501
Tugendhat
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 08 bře 2012, 07:54
Bydliště: Praha

Re: Koupím Punto Mk II rady, tipy...

Příspěvek od Tugendhat »

Tohle nevypadá zle: http://auto.bazos.cz/inzerat/20281654/P ... to-12i.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale, dovoz Itálie, chtěl jsem spíš původ ČR. Paranoidně se mi nezdají ty kilometry... :? . Ta bílá ji sluší. Cena super, ale bude asi bez přihlášení a STK.
Je: Mazel
Bude: Marea Weekend
Bylo: Punto MK II 2002

Koupím Fiata - http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=28&t=21501
Uživatelský avatar
punto19
Fiaťák
Příspěvky: 84
Registrován: 23 zář 2012, 20:49

Re: Koupím Punto Mk II rady, tipy...

Příspěvek od punto19 »

Určite je bez prihlásenia,ale myslím že za ten peniaz sa to oplatí,pekné auto,vyzerá byť zachované.
Tie najazdené kilometre sú trošku divné ale aj keby má 2x viac neni to zase až také hrozné :)
Jednoznačne to treba ísť pozrieť a rozhodneš sa sám.
Fiat Punto 1.9JTD-vybratý katalizátor,vybratý egr,výfuk holá rúra,športový podvozok-tlmiče+pružiny,rozširovacie podložky-1cm,xenóny,denné svietenie,fólie ...a iné.
Tugendhat
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 08 bře 2012, 07:54
Bydliště: Praha

Re: Koupím Punto Mk II rady, tipy...

Příspěvek od Tugendhat »

Ještě si dělám obrázek o dalších a uvidíme, úplně na to nespěchám, spíš si chci fakt počkat na pěkný kousek. Ale pokusím se o tomto dozvědět více.

Nevíte někdo jaké jsou vícenáklady za dohlášení + STK?

Díkes :wink: .
Je: Mazel
Bude: Marea Weekend
Bylo: Punto MK II 2002

Koupím Fiata - http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=28&t=21501
ketupa
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 02 lis 2012, 20:54
Bydliště: Orlová

Re: Koupím Punto Mk II rady, tipy...

Příspěvek od ketupa »

Dobrý večer, já jsem podobné dilema - které Punto koupit řešil před pár týdny. U mě to trvalo asi dva měsíce hledání po inzerátech (chtěl jsem se vyhnout za každou cenu nákupu v autobazaru) než jsem našel to pravé - věděl jsem že chci právě Punto (jen jsem váhal zda Mk1 nebo Mk2). Nakonec to bylo právě ono zde již zmiňované červené zachovalé z inzerátu i na tomto fóru- :lol: :lol: . Nemusíte o něho mít strach, zatím se má také jako v bavlnce - díky počasí si zatím hoví v garáži :D :D Přeju i vám ať co nejdříve najdete to své. Zdraví Martin
Punto Mk2 2002 5dv 1.2 8V 44kW
Uživatelský avatar
vdolek
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 09 dub 2012, 20:59
Bydliště: Dolany u Plzně

Re: Koupím Punto Mk II rady, tipy...

Příspěvek od vdolek »

Tugendhat-pokud si to všechno zařizuješ sám,tak technická cca 2.500kč,čistopis 1.500kč,RZ 800kč,u některých aut ještě ekodaň.Když to zadáš někomu kdo se zabývá přihlašováním,bude tě to stát víc,ale pravděpodobně ušetříš čas a nervy.
V čem je prosimtě výhoda auta koupeného v ČR? Nerejpu,jen prosim o osvětu.
Fiat 850,126,Regata D,Ducato D,Punto Cabrio,AR 75,AR Alfetta,Ape 601 a další neitalské...
Tugendhat
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 08 bře 2012, 07:54
Bydliště: Praha

Re: Koupím Punto Mk II rady, tipy...

Příspěvek od Tugendhat »

Ketupa: Ahoj Martine. Doufám, že nevadí to tykání, ale je tak zcela běžné :) . Myslím, žes koupil dobře, tohle konkrétní vypadalo fakt dobře. No uvidímě snad budu mít dobrou ruku při nákupu. Nicméně přeju ať dlouho slouží a dělá radost! David

vdolek: Díky za osvětu v přihlašování a cenách. Vůbec se v tomto nevyznám. Myslím, že u modelu 2002 1.2 8v se vůbec neplatí EKO, tedy alespoň ne z tohoto roku. Jistý si nejsem. Ale to je asi jedno. K té Tvé otázce výhody auta z ČR. K tomu mám prostý důvod, pokud si budu chtít něco o autě ověřit a dozvědět se servisní historii, tak to bude mnohem jednodušší tady v ČR, pokud bude autí odsud. A další věc, mám takovou zkušenost, že auto s českým původem se i lépe prodává.

D.
Je: Mazel
Bude: Marea Weekend
Bylo: Punto MK II 2002

Koupím Fiata - http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=28&t=21501
Uživatelský avatar
ferokulda
Fiaťák
Příspěvky: 125
Registrován: 20 srp 2012, 00:27

Re: Koupím Punto Mk II rady, tipy...

Příspěvek od ferokulda »

Tugendhat: Ale zase když to bude původem z ČR, tak
- mohly by být více opotřebované věci na nápravách-znáš naše děravý silnice (tankodromy).
- pokud auto u nás jezdilo v zimě v soli, může být chyceno liškou ryšavou.
Fiat Punto II, 1.2 8V, 44kW, r.v. 11/2001
Tugendhat
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 08 bře 2012, 07:54
Bydliště: Praha

Re: Koupím Punto Mk II rady, tipy...

Příspěvek od Tugendhat »

Tak měl jsem za to, že antikorozně je tohle Punto dobře ošetřeno :o . Respektive, že něco vydrží :mrgreen: . Nicméně o tom původu máš trochu pravdu, ale myslím, že to nebude tak zlé, jde mi o dohledatelný servis. A o to zda auto není po havárce, přeci jen, bude tam jezdit i prcek, nerad bych nějakou "smotku".

D.
Je: Mazel
Bude: Marea Weekend
Bylo: Punto MK II 2002

Koupím Fiata - http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=28&t=21501
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“