Žhavení blika_ Punto 2 _ dotaz

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Camillo
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 06 dub 2008, 09:46

Žhavení blika_ Punto 2 _ dotaz

Příspěvek od Camillo »

Zdarec, jen dotaz. Mam Punto 2, 1.9 44kw rv2000. Vymenil jsem baterku za novou a od te doby blika zhaveni po nastartovani asi minutu, ikdyz uz je motor zahraty. Startuju na potreti a chytne to tak na 2,3 valce a po chvili naskoci ostatni. Muze to byt tou zimou a nebo muzou byt spatne zhavicky???
Reklama
 

Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Žhavení blika_ Punto 2 _ dotaz

Příspěvek od proch »

Pokud bliká kontrolka žhavení cca ještě minutu po nastartování, některá nebo některé žhavičky jsou out, tedy vadné. Takto to funguje na Puntu MKII 1.9 JTD 59 KW. Potom se může stát, že motor chytá jen na dva na tři válce a srovná se to až po chvíli. Doporučuji žhavičky jednoduše proměřit, dá se lehce bez demontáže. Kus kabelu na plus baterky, z žhavičky vyšroubovat, nebo vysadit kabel napájení a kabelem z plusu baterky škrtnout o žhavičku kde je napájení, zajiskří, měla by být dobrá, nezajiskří, určitě vadná...Já osobně mám zcela jistě jednu žhavičku vadnou, ale neřeším to, protože chytá naprosto bez problémů.
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Žhavení blika_ Punto 2 _ dotaz

Příspěvek od mad mike »

ono to s tím jiskřením není až tak pravda :!: , na Tipu jsem to zkoušel několikrát, prskalo jak prskavka, a svíčka nežhavila. až po vymontování a připojení svíčky natvrdo k baterce, jsem zjistil že sice žhaví ale málo, proto jiskřila. takže nejlépe vymontovat, připojit k baterce pomocí třeba startovacího kabelu(kabelem přicvaklým k motoru chytneš tělo svíčky(-) a plusem na plus baterie) pokud se svíčka během pár sekund rozsvítí do oranžova, je dobrá, pokud ne, tak vyměnit všechny čtyři. a jestli je tam přístup jak u Tipa, tak držím palce
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Žhavení blika_ Punto 2 _ dotaz

Příspěvek od proch »

No nevím jakej je přístup na Tipu ale na Puntu docela dost blbej... :( jinak jsem psal "zajiskří měla by být dobrá" nikoli "je dobrá" Samozřejmě je to takové orientační proměření, poměrně rychlé a bez demontáže, jistotu získáte samozřejmě až podle vašeho postupu. Ale žhavičky total dead se takto zjistí spolehlivě a rychle...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Žhavení blika_ Punto 2 _ dotaz

Příspěvek od mad mike »

no právě že pomocí jisker se najde jen žhavka která je ůplně kaput.to jsem tenkrát nevěděl, takže ted píšu že je nejlepší je hned vyndat, aby pak nebyl nasr..., jako já když jsem se tam musel hrabat podruhé
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
mattaxis
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 27 čer 2008, 20:06
Bydliště: Trenchtown

Re: Žhavení blika_ Punto 2 _ dotaz

Příspěvek od mattaxis »

menit zhavice na 1.9D je ako porod..
dufam ze som to robil pred tyzdnom naposledy...

zhavice odporucam vymenit, neni to taka draha polozka cca 1000sk za vsetky 4..
ak si trosku zdatnejsi vymenis to aj sam..

treba dat dole kryt motora (asi 15 srobov) ale opatrne aby si si nepotrhal tesnenie pod vekom, tym padom treba odpojit aj hadicu co ide k vzduchovemu filtru..
3 zhavice od blizsie k baterke idu lahsie, ale ten 4 je hroza..ja som musel odpojit trisku a potom pomaly peanom (ziadny orech ani nic podobne som tam nedostal) o 1/4 zavitu pomaly vysrobovat..a ked som daval novy, tak tiez opatrne som ho chytil do peanu a musel som ho tam trafit a zasrobovat..
no je to dost piplacka...
Croma 1.9 jtd 110 kw
Stilo 1.9 jtd 59 kw
Uživatelský avatar
alibaba
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 23 srp 2006, 20:23
Bydliště: Žiar nad Hronom SK

Re: Žhavení blika_ Punto 2 _ dotaz

Příspěvek od alibaba »

presne toto robilo aj mne. teda blikalo my žhavenie asi 30 s po naštartovaní prestalo.
Vymenil som žhaviče a je po probléme. auto štartuje úplne v pohode a aj na začiatku ked otočim klučik tak žhavý podstatne kratšiu dobu.
vymeň žhaviče a bude to o.k.
Fiat CROMA 1,9 JTD 16V M-JET 110Kw 150k r.v. 09/2006

http://www.spritmonitor.de/en/my_account.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“