Help novy budik

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Putosd55
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 12 dub 2009, 17:03

Help novy budik

Příspěvek od Putosd55 »

Čawte potreboval by som do punta sd 55 r.v. 96 dostat nejako budik na ukazovanie teploty kedže tam je iba jedna kontrolka a aky budik sa tam najviac hodi kde ho zohnat a ako ho tam dat pokial mi viete niekto poradit tak poradte ďakujem všetky čo poradia :)
Reklama
 

abusacek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 01 říj 2007, 19:49
Bydliště: Zdice okres Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Help novy budik

Příspěvek od abusacek »

Hoj a co třeba vyměnit komplet přístrojovku za tu s ukazatelem teploty a otáčkoměrem. Jinak pokud trváš na přídavným budíku, tak napojíš jen dráty z kontrolky na teploměr a vyměníš čidlo teploty.
Fiat Ulysse, rv. 95, 2.0 benzín
Putosd55
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 12 dub 2009, 17:03

Re: Help novy budik

Příspěvek od Putosd55 »

neveim ako je to s vimenou pristrojovky nato si moc netrufam je to zlozite?
abusacek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 01 říj 2007, 19:49
Bydliště: Zdice okres Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Help novy budik

Příspěvek od abusacek »

Putosd55 píše:neveim ako je to s vimenou pristrojovky nato si moc netrufam je to zlozite?
Jen prohodíš celou přístrojovku, což je povolení 4 imbusů tuším a odpojení dvou kabelových svazků, a púak zapojíš jen tu novou. Kus za kus. Navíc stejně musíš vyměnit teplotní čidlo v motoru, které bude dávat signál o narůstající teplotě. To co tam máš teď jen sepne kontrolku a to je u teploměru s ručičkou k ničemu.
Fiat Ulysse, rv. 95, 2.0 benzín
Putosd55
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 12 dub 2009, 17:03

Re: Help novy budik

Příspěvek od Putosd55 »

Tak to neznie tak zložito a to čidlo? ako nato stou vymenou tosa len niekde odkrutia da nove nie?
peer01
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 22 bře 2009, 13:20
Bydliště: Habry

Re: Help novy budik

Příspěvek od peer01 »

Jak říká Abusáček....2 imbusy a 4 konektorový patice.Vyměníš celou přístrojovku za tu s budíkem na teplotu a s otáčkoměrem.
Na teplotu musíš vyměnit čidlo na teplotu.Je to u měrky oleje.Taková fajfka s drátem.(někde se to tady i píše,co za čidlo Je to myslím 16ka závit a dva konce)
Na otáčkoměr natáhneš novej drát od řídící jednotky od pinu23(je na tobě,jak to připojíš.Já ten drát v jednom místě oholil,omotal ten nový a zaizoloval.Hlavně nenačni jiný) do pravý spodní patice(když sedíš za volantem a koukáš na tachometr).Je tam jen jedno volný místo(tuším,že vlevo v té patici)
To je zhruba vše.
Pak ti možná bude divný,že nejde teplota tak ,jak by měla jít.Tak se to stalo mě.
Rafička se pohnula jen trochu.To jen termostat byl v háji.Investice 400,- a je to v pohodě.
Vše maká :) jak má.
Uživatelský avatar
milanko
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 13 čer 2006, 17:14
Bydliště: Bratislava

Re: Help novy budik

Příspěvek od milanko »

robota tak na 30 minut :D
Putosd55
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 12 dub 2009, 17:03

Re: Help novy budik

Příspěvek od Putosd55 »

No super navod by bol uz len zohnat novu pristrojovku a cidlo a dat sa do toho vdaka :P
ivan.66
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 08 dub 2009, 20:03

Re: Help novy budik

Příspěvek od ivan.66 »

Tak dnes jsem dával do punta I 55 otáčkoměr a teploměr,musel jsem vyměnit jen budíky v palubce,protože jsem sehnal palubku s el rychloměrem a já mám mechanický.Podle návodů na fóru to bylo za necelou hodku hotové.Vše funguje jak má,jen se chcu poptat,kde by měla byt rafička teploměru při běžném provozu?Mě došla ani ne do pulky budíku.
Punto Mk1,1.1,3dver.r.v.96
Tomas-Sk8
Fiaťák
Příspěvky: 168
Registrován: 17 dub 2008, 13:57

Re: Help novy budik

Příspěvek od Tomas-Sk8 »

řekl bych že rafička by měla bejt přesně v půlce...když se ti ohřejvá dlouho nebo se vůbec neohřeje tak můžeš mít v háji termostat..
abusacek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 01 říj 2007, 19:49
Bydliště: Zdice okres Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Help novy budik

Příspěvek od abusacek »

Tomas-Sk8 píše:řekl bych že rafička by měla bejt přesně v půlce...když se ti ohřejvá dlouho nebo se vůbec neohřeje tak můžeš mít v háji termostat..
Jak píše Tomas-Sk8, měla by být v půlce, pak se zapne ventilátor.
Fiat Ulysse, rv. 95, 2.0 benzín
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Help novy budik

Příspěvek od Vencapunto »

Při běžnym provozu mezi 1/4 a 1/2.Pří stání s navrčenym motorem těsně nad 1/2 a tam spíná ventilátor
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Uživatelský avatar
milanko
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 13 čer 2006, 17:14
Bydliště: Bratislava

Re: Help novy budik

Příspěvek od milanko »

mne spína presne v polovici
peer01
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 22 bře 2009, 13:20
Bydliště: Habry

Re: Help novy budik

Příspěvek od peer01 »

Jak se píše vejš,mezi 1/4 až1/2 když to je ještě mín,tak je v haji termostat.
Rob Drifter
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 11 úno 2009, 21:42

Re: Help novy budik

Příspěvek od Rob Drifter »

zdar mam tiez problem s otackomerom som daval pridavne budiky na vodu a otackomer na A stlpik vsetko funguje pekne lenze mi otacky iba ukazuje 200 a podla vsetkeho by malo mat daz 800 otacok na volnobeh.........poradte mi co stym mam robit ked sa da vobec daco diiiiiiiiiiiik
Odpovědět

Zpět na „Punto - interiér“