TYP - vyměna spojky

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

syndy

TYP - vyměna spojky

Příspěvek od syndy »

prosim o radu jaka sada spojky na punto 1.2 60sx je nejlepsi a jestli je to slozite vymenit jestli by to svedl bracha celkem tomu rozumi za odpoved diky a jaka je asi cena
Reklama
 

lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

No dobry spojky sou Valeo. Problemy s nima nejsou. Nektery spojky sou dost lepivy a tak zabiraji dost tak nejak naraz. Nevim, jak to popsat. Ale Valeo je v pohode a za sadu, coz je pritlacak, lamela a lozisko, chcou cca 4200,- Kč. Kdyz mas znamy, tak se da aji o litr levneji. A vymena ani moc slozita neni, pokud mas zvedak, kterej ti zvedne auto. Ja kdyz delam spojku, tak me to trva zhruba od rana od 9ti do dvou odpoledne. A to este obedvam a nejak nekvaltuju. Ale mam zvedak a dobrej vercajk... ;-)
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Jo a teda kdyz to delas poprve, tak radsi s nekym, kdo tomu rozumi, at tam neco nepose..s... ;-) A jestli bys to delal v leze pod autem, tak to bych zavrhl urcite. A asi nejpotrebnejsi klic, co budes potrebovat, je 32ka trhak na povoleni poloosy. To byva nejvetsi problem, protoze malo lidi ho ma.
PiP
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 03 říj 2005, 10:08
Bydliště: Zvolen

Příspěvek od PiP »

Vymieňal si spojku aj na Brave TD. :?: Začína sa mi pri studenom motore po štarte hlásiť prítlačné ložisko. :cry: Budem musieť prístúpiť k jeho výmene. A čo garáž s jamou. :?: Šlo by to. :?: Treba pri vyberaní prevodovky nydvýhnúť, alebo vyviazať motor. :?: Ďakujem za akúkoľvek radu. :P
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Jeee, tak na TD sem to nedelal... :-( Ja su fireckar... :-) Ale jama staci, je potreba si nadzvednout levy kolo, vytahnout poloosu, uvolnit vsechny uchyty prevodovky a povolit silentbloky na motoru, motor lehce podzvednout a natocit ho provodovkou smerem dolu. Potom prevodovku povolit a vytahnout. Tak to funguje na firecku. Samozrejme sem to dost zjednodusil... Ale principialne nejak takhle... Myslim si, ze na TD bude postup podobnej, ale slozitejsi...
PiP
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 03 říj 2005, 10:08
Bydliště: Zvolen

Příspěvek od PiP »

Dík :!: :P
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

PiP píše:Vymieňal si spojku aj na Brave TD. :?: Začína sa mi pri studenom motore po štarte hlásiť prítlačné ložisko. :cry: Budem musieť prístúpiť k jeho výmene. A čo garáž s jamou. :?: Šlo by to. :?: Treba pri vyberaní prevodovky nydvýhnúť, alebo vyviazať motor. :?: Ďakujem za akúkoľvek radu. :P
pritlacne lozisko pri studenem motoru?
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

stalo se vam nekomu ze vam zustal viset pedal spojky a musim ho vratit nohou jinak vse funguje ok akorat se mi zda jako by zabirala niz a pedal nema takovy odpor.
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

me ne-e, akorat ted se mi zda, kdyz mackam spojku, jakoby v ni "krupalo".... jako v tom pedalu jakoby.... nevim cim to je. obcas to dela a obcas ne.
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

Katy píše:me ne-e, akorat ted se mi zda, kdyz mackam spojku, jakoby v ni "krupalo".... jako v tom pedalu jakoby.... nevim cim to je. obcas to dela a obcas ne.
mozna lanko ....
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

poitromasoni píše:
Katy píše:me ne-e, akorat ted se mi zda, kdyz mackam spojku, jakoby v ni "krupalo".... jako v tom pedalu jakoby.... nevim cim to je. obcas to dela a obcas ne.
mozna lanko ....
:lol: a az se lanko utrhne tak nezaradim ? :))))))
a co mi teda poradis ? vymenit, bo nekde dotahnout... bo nevim co ... ?
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

Katy píše:
poitromasoni píše:
Katy píše:me ne-e, akorat ted se mi zda, kdyz mackam spojku, jakoby v ni "krupalo".... jako v tom pedalu jakoby.... nevim cim to je. obcas to dela a obcas ne.
mozna lanko ....
:lol: a az se lanko utrhne tak nezaradim ? :))))))
a co mi teda poradis ? vymenit, bo nekde dotahnout... bo nevim co ... ?
mozna to je neco jinyho nevim..jestli ti to dela pravidelne..kazde pate seslapnuti tak s tim zajed na dilnu..lanko stoji asi 300 kc..jestli to dela jednou za den tak jeste pockej
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

poitromasoni píše:
Katy píše:
poitromasoni píše:mozna lanko ....
:lol: a az se lanko utrhne tak nezaradim ? :))))))
a co mi teda poradis ? vymenit, bo nekde dotahnout... bo nevim co ... ?
mozna to je neco jinyho nevim..jestli ti to dela pravidelne..kazde pate seslapnuti tak s tim zajed na dilnu..lanko stoji asi 300 kc..jestli to dela jednou za den tak jeste pockej
diky za radu! spise to dela casteji nez mene... :wink:
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Re: TYP - vyměna spojky

Příspěvek od Plecháč Tony »

Chci si objednat novou spojkovou sadu a zjistil jsem, že třeba Valeo PREMIUM prodávají 3 typy a liší se rozměrama profilu náboje. Např v autokelly mají 2. Jak zjistím, jakou objednat. To můžu jedine změřit až když to rozeberu?
corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Re: TYP - vyměna spojky

Příspěvek od corleone »

Podívej se, jestli něco nevyčteš v E-peru, i šmudlové v Kelly by měli mít díly označené kódem OE (tj. kódem výrobce auta). Jinak je celkem jisté, že, pokud jsou někde dvě možnosti, v Auto Kelly ti vždy prodají nejdřív tu špatnou :evil:
Punto 55S Mk I
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“