FIAT 600D jaký benzin

Vlastníte některý z těchto modelů? Tak pak je to sekce přímo pro Vás

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
mpave
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 29 čer 2024, 06:30

FIAT 600D jaký benzin

Příspěvek od mpave »

Dobrý den,

prosím o radu. Mám starého fiata 600D a již pár let jsem ho nestartoval. Nyní bych potřeboval poradit, jaký benzin, popř. i jaký olej a v jakém poměru použít?

Moc děkuji předem za rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 446
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: FIAT 600D jaký benzin

Příspěvek od tatko Tom »

Starý benzín von, prípadne vyčistiť karbec. Benzín pokiaľ možno bez biozložky, možno náhradu olova.
LIQUI MOLY 1010 Náhrada olova v palive - 250ml
VIF Benadit BA - 125 ml prísada do benzínu nahradzujúca olovo
Možno benzínový VIF
No mám za to, že náhradu olova ventilové sedlá toho motoru až tak nepotrebujú, potrebujú staré Škodovky.
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)
(všade kam smú - Metabondy)
tomass
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 04 dub 2013, 17:21

Re: FIAT 600D jaký benzin

Příspěvek od tomass »

Do všeho leju cca posledních 20 let 100 oktan.

Fiat 126p (čtyřtaktní dvouválec) mi cukal na 95 a v zimě v mrazech pokuckával než se ohřál. Opravil jsem to hned při dalším tankováním 100 oktanovým benzínem. Jelo to jak šílený. Rozjezd na semaforu téměř před každým autem o délku auta než jsem řadil dvojku.

Kdysi byl na stránkách UVMV seznam motorů, které potřebují náhradu olova. Ten seznam už není nikde k nalezení. Každopádně se náhradou olova nic neuškodí, moc to nestojí. K tomu bych lil ještě navíc VIF pro benzínové motory.

Dávám 2 až 2,5 násobnou dávku VIF do každého auta, při každém tankování. Když nedám VIF do 100 oktanového benzínu, je to cítit na reakci motoru, slyšet i celkově znát. Doporučuju vyzkoušet bez i s VIF. Líp to jede a spotřeba s VIF nižší cca o 0,2 litru na 100 km, vyzkoušeno na celé nádrži. Zaplatí se a vyplatí se.

Kupuju 5 litrové balení https://www.autodily-cardo.cz/vif-super ... v-5-litru/ a vystačí mi cca na 5 let ježdění, nestárne to a nedá se předávkovat. Mám to potvrzené přímo od výrobce VIF.
Odpovědět

Zpět na „125, 126, 127, 128, 131, 132, 600“